گرانول چیست ؟

شیلنگ محصولی است بسیار پر کاربرد که فقط برای زمان کوتاهی مورد استافده قرار نمی‌گیرد بلکه که حتی می‌توان گفت مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرد البته شیلنگ‌هایی هم هستند که فقط یکبار مورد استفاده قرارمی‌گیرند که آن هم برای مصارف بهداشتی می‌باشد بسیاری از شیلنگ‌ها با ماده پی وی سی تهیه می‌گردد و بسیار هم راحت بازیافت می‌شوند و می توان پس از بازیافت به عنوان محصولی دیگر از آن استفاده نمود از آنجایی که این ماده نقطه ذوب بالایی ندارد با حرارات آن آن را به حالت نیمه مذاب تبدیل می کنند و سپس آن را سخت و شکل دهی می‌کنند.
برای اینکه بتوان از شیلنگ مجدد استفاده نمود ضایعات شیلنگ را به گرانول تبدیل می‌کنند در ادامه مطلب دقیقا شما را با گرانول شیلنگ اشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.
گرانول شیلنگ
گرانول را می‌توان نوع خاصی از شکل دهی به شینگ دانست که استفاده بسیار در درستگاه‌هایی دارد که تولید پلاستیک را انجام می‌دهند . شایان به ذکر است که در طی روند تهیه پلاستیک پس از اینکه مواد به حالت نیمه مذاب از دستگاه خارج شدند چرخشی منظم به آنها داده می‌شود که به این عمل گرانول گویند. گرانول حالتی دارد که به راحتی شکل می گیرد و این مورد باعث می‌شود محصول نظم خاصی داشته باشد و این جا است که سخن از کیفیت بالای محصول است البته یکی از عوامل مهم این است که گرانول دارای ناخالصی نباشد و حالت ذوب آن کاملا بی عیب باشد.
گرانول شیلنگ
مهم ترین مراحل کار دسته بندی و بازیافت است که اگر این مرحله به درستی گذرنده شود محصول نهایی را میتوان درصنعتی استفاده نمود که برای تهیه محصولاتشان به پی وی سی نرم نیاز دارند . محصولاتی هم هستند که پی وی سی آنها خشک است پس باید برای تحمل فشار بسیار مقاوم باشند علاوه بر آن منعطف هم باشند . شایان به ذکر است برای تهیه محصولاتی مانند روکش ، شیلنگ ، کفی کفش و …. گرانول پی وی سی بهترین گزینه می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =